Elke maand in 2017 doe ik een challenge en voor deze maand is dat de Duurzaamheidschallenge.
Oktober is de maand van de duurzaamheid en het leek mij leuk om 5 aaneengesloten dagen te laten zien wat er inmiddels veranderd is en waar we nog extra aandacht aan moeten besteden.
Dag 2:
Keuken
Wat is er tot nu toe veranderd?
– We gebruiken geen papieren servetten of zakdoekjes meer. In plaats daarvan gebruiken we stoffen exemplaren.
– Voor een feestje afgelopen zomer heb ik extra glazen en kommetjes gekocht in plaats van plastic items. Betekent wel dat ik nu meer spullen in de kasten heb staan en meer afwas heb, maar ik hoef in principe nooit meer plastic te gebruiken.
– Mijn voorraden bewaar ik in glazen weckpotten.
– In plaats van huishoudfolie gebruik ik bijenwasdoeken.
– Als vervanging voor bakpapier gebruik ik herbruikbaar bakpapier. Anti-aanbak en gemakkelijk schoon te maken.
– We koken keramisch, dus elektrisch.
– Onze vaatwasser zetten we pas aan als ie vol is.
– Bestek, messen en andere gebruiksvoorwerpen zijn gemaakt van roestvrij staal, hout of bamboe.
– We gebruiken serveerschalen van roestvrij staal en glas.
Wat kunnen we nog veranderen?
De keuken neemt een prominente plaats in waar het gaat om duurzaamheid. De boodschappen worden er opgeruimd, je bereidt de maaltijden en hoe je het ook doet, afval is er altijd, al is het maar een klokhuis van een appel.
Het meest ideale zou zijn om zo weinig mogelijk verpakkingen binnen te brengen, maar dat blijft toch lastig.
Hoe we dat toch doen laat ik morgen zien.